Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Krzysztof Zanussi w Kutnie

Środa 20 czerwiec 2018, 18:00

Krzysztof Zanussi w Kutnie

Polski, reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producent filmowy, publicysta, pedagog oraz filozof będzie 20 czerwca o godz.18.00 gościem kutnowskiej biblioteki. Spotkanie organizowane w ramach projektu Książka, kamera, akcja poprowadzi krytyk filmowy Sebastian Smoliński.

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. To także wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowe,j sprawuje liczne związane z tym funkcje, m.in. dyrektora Studia Filmowego "Tor". Od 1987 r. jest członkiem Komitetu Kinematografii oraz członkiem Akademii Filmowej przyznającej Felixy. Nominowany i nagradzany za swoją twórczość 74 razy, w tym m.in. Złotymi lwami  za Barwy ochronne i Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową.

Obecnie, po trzech latach przerwy K.Zanussi realizuje  nowy film „Eter”, którego premiera jest przewidziana na ten rok, a który budzi wiele emocji i komentarzy. Reżyser pośrednio nawiązując do Fausta  próbuje przedstawić fascynację nauką jako narzędzie dla spełnienia najbardziej wszetecznego z ludzkich pragnień, jakim jest pełna fizyczna i duchowa władza nad drugim człowiekiem.

Premiera nowego filmu będzie jednym z tematów rozmowy w kutnowskiej bibliotece. Wejściówki na spotkanie dostępne od 4.06.2018 w Czytelni i Zbiorach Audiowizualnych.

Miejsce : MiPBP w Kutnie

Wróć

Partnerzy