Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Narodowe Czytanie w Łodzi

Sobota 08 wrzesień 2018, 12:00 - 16:00

Czy można w Łodzi znaleźć szklane domy?

Oczywiście!                                                   

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego i Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja zapraszają do „szklanego domu” na Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Czekamy na Państwa 8 września 2018 r. w Sukcesji przy al. Politechniki 1 (poziom -1) w godz. 12.00-16.00.

Słuchacze będą mieli okazję na kilka chwil przenieść się do Baku w Imperium Rosyjskim i do odrodzonej Polski oraz poczuć sielską atmosferę Nawłoci i niezwykły klimat balu w Odolanach. To wszystko zobaczymy przez pryzmat różnych ideałów i kształtujących się poglądów na przyszłość Polski Cezarego Baryki i pozostałych bohaterów powieści Stefana Żeromskiego.

Niezapomniane teksty wybitnego pisarza odczytane zostaną w strojach użyczonych przez Teatr Wielki w Łodzi.

Dla słuchaczy przewidziane są konkursy z nagrodami oraz quest rodzinny „W poszukiwaniu szklanych domów”.

Quest rodzinny „W poszukiwaniu szklanych domów” rozgrywać się będzie na terenie Sukcesji 8 września w godz. 12.00-16.00 w wybranych punktach: Kręgielnia Król Kul, Księgarnie Świat Książki, Stacja Grawitacja, House of Panic, Świat Zabawek, Infopunkt, Starbucks, Excellent Office.

Start questu – Biuro questu (poziom -1, przy scenie) – rozpoczynając grę, gracz otrzyma od jednej z dam - bohaterek powieści „Przedwiośnie” - kartę questu z zadaniami do wykonania. Karty gry wydawane są do godz. 15.00.

Gracze będą musieli udać się do wybranych punktów i rozwiązać przygotowane zadania. Następnie powrócić do biura questu. Kolejność wykonywana zadań jest dowolna.

Zakończenie – Biuro questu – uczestnicy stawiają się z wypełnioną kartą gry, podają bohaterkom powieści „Przedwiośnie” - prawidłowe hasło i otrzymują nagrody.

Miejsce : Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja al. Politechniki 1 (parter)

Wróć

Partnerzy