Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z Adamem Widerskim w Łodzi

Środa 26 czerwiec 2019, 17:00

„Odwyk”
W upalnej Łodzi panuje tylko pozorny spokój. W renomowanej klinice leczenia uzależnień ofiarą zabójcy pada jeden z pacjentów. Dochodzenie prowadzi inspektor Ryszard Walski z czwartego komisariatu.

Kim jest nieuchwytny sprawca? W kogo uderzy ponownie?

Dlaczego jego celem są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem?

Co oznaczają symbole, które zostawia przy zwłokach?

Czy psychopata prowadzi jakąś przerażającą rozgrywkę z policją?

Śledczy wchodzą do gry, mimo iż nie znają jej reguł. Mnożą się komplikacje, na jaw wychodzą skrywane sekrety. Kto zatriumfuje w ostatecznym starciu?

W debiutanckiej powieści Adama Widerskiego mieszają się zbrodnie i tajemnice przeszłości, miłość i korupcyjne układy, bolesne wspomnienia i trudy policyjnej roboty. Wszystko to w łódzkiej scenerii, dalekiej od pocztówkowego uroku. (opis wydawcy)

 

O „Odwyku”:

„Idealne tempo, mocna akcja, zaskakujące zakończenie. Dodatkowo wielki plus dla autora za realistyczne odtworzenie miejsca akcji – Łodzi, jakiej nie znają turyści robiący sobie rundkę po knajpach przy Piotrkowskiej. Jestem pewien, że jeszcze nie raz usłyszymy o Adamie Widerskim!”(Zbigniew Zborowski)

 

„Świetnie zbudowana, niesztampowa fabuła to zdecydowanie najmocniejszy element książki. Autor stworzył przemyślaną w każdym calu historię, która zaskakuje, porywa i pozwala totalnie zatopić się w książce. Autor zapewnił mi kilka naprawdę świetnych wieczorów, podczas których pożerałam kolejne strony i próbowałam razem z łódzką policją wytropić seryjnego zabójcę! Jeśli tak wygląda debiut w wykonaniu Adama, to jestem ciekawa, co będzie dalej!” (Paulina Wanowska, pozeramstrony.pl)

 

„Adam Widerski celowo bawi się z czytelnikiem, podrzucając co chwilę nowe tropy i nowe podejrzenia, podsuwając przy tym w tle ważne wskazówki mogące schwytać mordercę. Ta swoista gra z czytelnikiem buduje napięcie i nie pozwala oderwać się od lektury tej książki dopóty, dopóki cała intryga nie zostanie rozwiązana. Są tu bowiem skrywane głęboko sekrety, przestępcze układy, traumy z przeszłości i ludzkie słabości. Wszystko to tworzy iście wybuchową mieszankę.«Odwyk» to także literacka wędrówka po różnej maści zakamarkach Łodzi– dzięki dokładnemu odwzorowaniu przez autora topografii poszczególnych ulic w tym mieście”. (Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl)

 

„Intryga to iście koronkowa robota, której należą się ogromne brawa.«Odwyk» to emocjonująca podróż do zakamarków ludzkich słabości oraz psychiki. Adam Widerski nie tylko zabrał nas na wycieczkę do własnego JA. Zaprosił nas w podróż ulicami Łodzi. I mimo że nigdy nie byłem w tym mieście, mogłem poczuć się tak, jakbym tam był. Podsumowując, pomysł na fabułę genialny, a wykonanie mistrzowskie”. (Tomasz Kosik,czyt-nik.pl)

 

Biografia:

Adam Widerski– urodzony w Łodzi. Z wykształcenia historyk. Pracuje jako nauczyciel w jednej z łódzkich szkół podstawowych. Jego pasją jest sport, a najbardziej piłka nożna. Oprócz sportu uwielbia czytać, szczególnie kryminały, thrillery i horrory. Znalazł w nich inspirację do napisania debiutanckiej powieści kryminalnej pt. „Odwyk”, której akcję osadził w swoim rodzinnym mieście. Prowadzi blog o nazwie „Daj się złapać książce”, gdzie umieszcza recenzje książek oraz wywiady z autorami.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Miejsce : WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102

Wróć

Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń