Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z dr. Marcinem Jakubem Szymańskim i promocja książki „Łódź na wodach dziejów. Biografia miasta”. w Łodzi

Wtorek 18 luty 2020, 17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z dr. Marcinem Jakubem Szymańskim i promocję książki „Łódź na wodach dziejów. Biografia miasta”.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej WBP (II piętro), ul. Gdańska 100/102.

***

Dr Marcin Szymański – historyk, pracownik Katedry Historii Polski Najnowszej Uniwersytetu Łódzkiego. Autor licznych książek i artykułów naukowych, popularnonaukowych dotyczących dziejów Łodzi oraz historii Polski. Konsultant filmów i innych przedsięwzięć o charakterze historycznym, popularyzator dziejów Polski.

 (…) na kartach książki uznany przecież historyk i pracownik akademicki udowadnia, że potrafi snuć opowieść nie tylko zajmującą dla cechowej braci spod znaku Klio, obeznanej z naukowym warsztatem i słownictwem, ale przyciągającą również amatorów historii, atrakcyjną dla pasjonatów dziejów „małej ojczyzny” – niezwykle barwną, a przy  tym przystępną, nie stroniącą od anegdoty, brzemienną w treści, a przecież lekką w formie. (…) Fragment recenzji prof. r hab. Przemysława Waingertnera (Uniwersytet Łódzki)

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Miejsce : Sala Konferencyjna (II p.) WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102.

Wróć

Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń