Łódzkie Czyta

Konkurs „Mój ulubiony bajkowy bohater” w WBP w Łodzi

Pobierz regulamin

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 29 listopada 2014 r. w godz. 11.00-12.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282) podczas trwania IV Salonu Ciekawej Książki.

Protokół z posiedzenia jury 
konkursu literacko - plastycznego 
„Mój ulubiony bajkowy bohater”

 

Konkurs „Mój ulubiony bajkowy bohater” przygotowany został z okazji 50-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej wchodzącej w skład Działu Zbiorów Specjalnych. Był także jednym z przedsięwzięć składających się na kampanię społeczną „Łódzkie Czyta” 2014. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym.

Myślą przewodnią konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz inspirowanie dzieci do aktywności twórczej.

W konkursie wzięło udział 407 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego.

Jury w składzie: 

  • Przewodnicząca: Barbara Czajka – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  • Zofia Worpus – Budziejewska – artysta plastyk
  • Kinga Siekierska – pracownik Działu Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi
  • Dariusz Staniszewski – pracownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów WBP w Łodzi
  • Sekretarz: Ewa Baranowska – pracownik Biura Promocji WBP w Łodzi

na posiedzeniach w dniach 20 – 21 listopada 2014 r. przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii do lat 4 i kategorii 5-6 lat. 

w kategorii do 4 lat: 

  • Nagrodę I Róży Bussz Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Łodzi za pracę „Krasnoludek Nieśmiałek”
  • Nagrodę II Julii Hołodewicz z Przedszkola Miejskiego Nr 54 w Łodzi za pracę „Arielka”
  • Nagrodę III Annie Zdral z Przedszkola Nr 2 w Opocznie za pracę „Słoń Trąbalski”
  • Wyróżnienie dla Alicji Kwapisiewicz z Przedszkola nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim za pracę „Pan Kuleczka”
  • Wyróżnienie dla Julii Glajcher z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Łodzi za pracę „Roszpunka”
  • Wyróżnienie dla Szymona Misińskiego za pracę „Kubuś Puchatek”
  • Wyróżnienie dla Nadii Bzdurskiej z Przedszkola Nr 2 za pracę „Czerwony Kapturek”
  • Wyróżnienie dla Magdaleny Biskup z Przedszkola Miejskiego Nr 140 w Łodzi za pracę „Kot w butach”

w kategorii 5 – 6 lat: 

  • Nagrodę I Franciszkowi Majowi z Przedszkola Miejskiego Nr 155 w Łodzi za pracę „Kot w butach”
  • Nagrodę II Rafałowi Mrówczyńskiemu z Kucykowego Przedszkola w Smolicach za pracę „Wilk”
  • Nagrodę III Amelce Przybylskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 140 w Łodzi za pracę „Czerwony Kapturek”
  • Wyróżnienie dla Bartosza Sobczyka ze Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych za pracę „Smok Wawelski”
  • Wyróżnienie dla Julii Karbownik z Przedszkola Nr 2 w Opocznie za pracę „Simba”
  • Wyróżnienie dla Mateusza Staniaszka ze Szkoły Podstawowej w Gazomi za pracę „Warzywa”
  • Wyróżnienie dla Mai Lewińskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 107 w Łodzi za pracę „Roszpunka”
  • Wyróżnienie dla Mileny Kalety z Przedszkola Miejskiego Nr 155 w Łodzi za pracę „Arielka”
  • Wyróżnienie dla Katarzyny Kurowskiej z Niepublicznego Przedszkola Bim Bam Bom w Łodzi za pracę „Pan Kuleczka”

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich i plastycznych.


Partnerzy


 




Najbliższe wydarzenia

18 Sie. 2018, sobota, godz.: 08:00 - 17:00
Wystawa „Podróże dalekie i bliskie” w Łodzi
11 Wrz. 2018, wtorek, godz.: 08:00 - 17:00
Śladami Marii Dąbrowskiej do Russowa i Kalisza
13 Wrz. 2018, czwartek - Cały dzień
Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej w Łodzi