Łódzkie Czyta

Spotkanie z Tanyją Valko w Łęczycy

17 czerwca 2015 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy gościła niezwykłą pisarkę Tanyję Valko. Autorkę książek o tematyce orientalnej (saga arabska, saga azjatycka) oraz pozycji poświęconych zdrowemu stylowi życia. Autorka z wielką pasją opowiadała o swoim życiu w Libii i Arabii Saudyjskiej, w których spędziła prawie 20 lat, oraz o Indonezji gdzie obecnie mieszka.

Jako orientalistka z wykształcenia zna doskonale historię, kulturę i socjologię arabską. W swoich książkach opisuje kraje, w których była i które doskonale zna. Bohaterowie jej książek to postaci fikcyjne, lecz inspiracją do ich powstania są osoby znane z historii, z mediów lub ludzie znani pisarce. Okazuje się jednak, iż świat jak z „Baśni z tysiąca i jednej nocy” nie zawsze jest taki baśniowy a Rajska wyspa Bali nie koniecznie jest taka „rajska” jak ją widzimy. Spotkanie, na które w ten czerwcowy wieczór przybyło ponad 40 czytelników i pasjonatów książek Tany Valko przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Pisarka z wielką radością odpowiadała na pytania i chętnie wpisywała czytelnikom dedykacje do książek swego autorstwa.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi oraz Instytutem Książki.

 


Partnerzy