Łódzkie Czyta

Kutnowski Odjazdowy Bibliotekarz

20 czerwca 2015 roku o godz. 11.00 z pl. Marsz. J. Piłsudskiego ruszył rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kutnie oraz Klub Turystyki Rowerowej Kutno Na Siodełku. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutno.
Trzecia edycja rajdu połączona została ze Świętem Wolnych Książek, które w tym roku zbiegło się z rocznicą powstania, z inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, pierwszej bookcrossingowej półki w Kutnie. Na starcie rajdu dla uczestników przygotowano niespodzianki: otwarcie Ławki Czytelnika, quiz z nagrodami oraz „Wietrzenie książek” – bezpłatną wymianę. Zbierano też książki do kutnowskich półek, których jest już 16.

Trasa tegorocznego rajdu prowadziła przez Gołębiewek Stary, Krzesin, Witów, Nowe, Pawlikowice do Krośniewic. Po przejechaniu przez drogę krajową nr 92 bibliotekarze i amatorzy dwóch kółek z Kutna spotkali się z grupą rowerzystów z Krośniewic i wspólnie pokonali dalszą trasę. Na miejscu uczestnicy zwiedzili Krośniewicką Kolej Dojazdową, a chętni mogli przejechać się drezyną. Następnie odbył się piknik czytelniczy, zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Było wspólne grillowanie, quizy i zabawy sportowe z nagrodami, które mimo nadciągającego deszczu przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Trochę przemoczeni uczestnicy dotarli do Kutna, gdzie przed Urzędem Miasta przywitało ich słońce.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

8 Lip. 2020, środa, godz.: 14:00 - 16:00
Wakacje w Bibliotece w Łęczycy