Łódzkie Czyta

Relacja z pierwszego miesiąca wakacyjnych zajęć w Punkcie Bibliotecznym w Grójcu Wielkim.

„W wakacje biblioteka nie śpi!!!” to główne hasło tegorocznych wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez Punkt Biblioteczny w Grójcu Wielkim. Udało się nam zrealizować zaplanowane działania w I miesiącu wakacji.

27 czerwca podczas Dnia Ekologicznego uczestnicy zapoznali się z księgozbiorem nt. ekologii, ochrony środowiska, itp. znajdującym się w punkcie. Wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Odbyła się także zbiórka makulatury. Pozyskano 66 kg surowca.

W dniu 4 lipca br. odbył się rajd rowerowy "Odjazdowy bibliotekarz". Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie. Na trasie tegorocznego rajdu znalazł się także Punkt Biblioteczny w Grójcu Wielkim. Około godz. 17.00 grupa uczestników tego rajdu przekroczyła granice sołectwa Grójec Wielki. I tu czekała na nich miła niespodzianka, bowiem czytelnicy Punktu przygotowali trasę przejazdu w kolorze pomarańczowym. Na ogrodzeniach posesji znalazły się kartki informujące rajdowiczów, jaki im pozostał jeszcze etap do przejechania. Były pomarańczowe balony i mieszkańcy wyczekujący niezwykle zmęczonych odjazdowych bibliotekarzy. Na placu OSP został przygotowany poczęstunek m.in. kiszone ogórki i do tego chlebek ze smalcem, bułki jagodzianki. Można też było poczytać książki w pomarańczowej okładce, a także wziąć udział w zbiórce książek oczywiście z pomarańczową okładką. Natomiast w świetlicy wiejskiej odjazdowi bibliotekarze zwiedzili wystawę artykułów prasowych o Grójcu Wielkim "Grójec Wielki na łamach prasy", a także uwiecznili swój pobyt wpisem do kroniki wsi. Około godziny 19.30 udali się w stronę Złoczewa. Było niezwykle miło i ciepło. W rajdzie udział wzięło 2 czytelników punktu.

11 lipca był Dniem Bajkowym. Tego dnia dzieci chętnie brały udział w literackiej zgaduj-zgaduli i minikonkursach. Bez problemów rozpoznawały bajkowych bohaterów i odgadywały tytuły książek. Uzupełnieniem były kolorowanki z postaciami z baśni. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi otrzymały naklejki z wizerunkiem Myszki Miki, Kubusia Puchatka.

Dzień Florystyki został zaplanowany na 18 lipca i był bardzo twórczy. Na warsztatach z bibułkarstwa dzieci wykonały kwiaty letnie. Spod ich zręcznych rączek wyszły stokrotki, margaretki, słoneczniki i róże. Na pamiątkę w świetlicy wiejskiej został kosz pełen kwiatów.

Każdego dnia uczestnikom zapewniono napoje i słodycze.

Kolejne zajęcia zaczynamy już 1 sierpnia.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

8 Lip. 2020, środa, godz.: 14:00 - 16:00
Wakacje w Bibliotece w Łęczycy