Łódzkie Czyta

Projekcja filmu "Powidoki" w Sieradzu

Już po raz kolejny w naszej bibliotece prezentowany był film przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier i sieradzkim oddziałem Polskiego Związku Niewidomych udaje się nam pozyskać filmy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i dodatkowymi napisami dla niesłyszących. W ciągu ostatniego roku można było obejrzeć u nas filmy: "Barany - islandzka opowieść", "Mustang", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" i "Pan od muzyki".

9 października 2017 r. zorganizowaliśmy seans filmu "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film ukazuje ostatnie lata życia malarza Władysława Strzemińskiego. W rolę artysty wcielił się Bogusław Linda.

Film wywarł olbrzymie wrażenie na sieradzkiej publiczności. Wszyscy w zadumie opuszczali bibliotekę.

Projekcja odbyła się w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier, którego celem jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. W dniach od 29 września do 15 października 2017 r. w stolicy i kilkunastu innych miastach zorganizowano przedstawienia, pokazy filmów, wystawy, warsztaty, koncerty, w których mogli uczestniczyć także niepełnosprawni. Hasłem tegorocznego Festiwalu jest zachęta "Nie bój się chcieć" - by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się z niej korzystać. 


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń