Jesienny wieczór 26 listopada 2014 r. w pamięci czytelników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu zapisze się jako niezwykle ciepły. A to za sprawą spotkania z Agnieszką Jarzębowską i Andrzejem Sznajderem. Oboje są nauczycielami i oboje piszą teksty literackie. Agnieszka Jarzębowska jest poetką. Pisze wiersze liryczne i fraszki. Andrzej Sznajder jako niezależny dziennikarz współpracuje z łódzkim miesięcznikiem kulturalnym „Kalejdoskop”, lwowskim „Kurierem Galicyjskim” i białoruskim „Magazynem Polskim”. Podczas spotkania zaprezentowane zostały wiersze i fraszki Agnieszki Jarzębowskiej, a Andrzej Sznajder odczytał swój esej „Ambasador obojga narodów”, opublikowany na łamach kwartalnika „Znad Wilii” (nr 3/2014 r.) w 10. rocznicę śmierci Czesława Miłosza.
W wypożyczalni dla dorosłych zaprezentowana została wystawa fotograficzna „Ździebełko ciepełka”. Składa się ona ze zdjęć, które wykonała Agnieszka Jarzębowska podczas swoich licznych podróży. Wystawę można oglądać do końca grudnia 2014 r.

Współorganizatorem spotkania było Koło Literackie „Anima”, a w roli prowadzącej wystąpiła p. Maria – sieradzka poetka i założycielka Koła.